29 maja naszej szkole odbył się Dzień Sportu-Dzień Dziecka, czyli wydarzenie pełne aktywności, ruchu i zdrowej rywalizacji 
Starsze klasy rywalizowały w siatkówce i koszykówce, wykazując się zaangażowaniem, współpracą i sportowym duchem walki.
Uczniowie młodszych klas uczestniczyli w grze w dwa ognie, która jak zawsze dostarczyła wielu emocji oraz radości z gry zespołowej.
Najmłodsi brali udział w różnych zabawach sportowo-rekreacyjnych oraz ogólnorozwojowych, dostosowanych do ich wieku i możliwości, dzięki czemu każdy mógł aktywnie uczestniczyć i dobrze się bawić! W tym wyjątkowym dniu dzieci otrzymały również pyszne lody od Góra Lodu, ufundowane przez Radę Rodziców za co serdecznie dziękujemy! Dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze, pełnej uśmiechu, ruchu i pozytywnej energii. Był to czas zdrowej rywalizacji, integracji oraz wspólnej zabawy, który z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Bardzo zachęcamy do udziału w akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń" i zaangażowanie się w zbiórkę. Szczegóły na plakacie. Dary można przynosić do pedagoga szkolnego p. Doroty Zając s.39. Akcja potrwa do 22 czerwca. Z góry dziękujemy za okazałe serce!

Na lekcjach techniki nasi uczniowie pracowali metodą projektu pod hasłem: Mój pierwszy wynalazek. Każdy uczeń mógł poznać nowe technologie między innymi zastosowanie robotów, inteligentnych urządzeń w naszych domach. Uczniowie indywidualnie oraz zespołowo wykonywali projekty, prezentacje multimedialne, ale również makiety urządzeń takich jak: drukarka 3D, RTV, laptopy czy urządzenia gospodarstwa domowego. Uczniowie wybrali urządzenia bez których nie wyobrażają sobie życia, które ułatwiają codzienną pracę, wskazywali nie tylko na zalety, ale również wady.  Na lekcjach poznali działanie i korzyści z wynalezienia nowoczesnych urządzeń nie tylko do zabawy edukacyjnej, programowania SkriBoty, ale też do nauki i edukacyjnych wirtualnych wycieczek dzięki nowoczesnej technologii Gogle VR, które pozwalają na obserwacje między innymi  trójwymiarowych obiektów, trudno dostępnych miejsc. 

W miesiącu kwietniu i maju w naszej szkole uczniowie z klas I-VIII uczestniczyli w szkolnym projekcie artystycznym pn. Nasze Inspiracje Naturą! Działania Artystyczne zainicjował konkurs plastyczno- fotograficzny: „Wiosna Wokół Nas”. Uczniowie z klas I- VI przedstawili piękno otaczającej przyrody w parkach, w ogrodach, malując wiosenne pejzaże w wybranej technice malarskiej. Z kolei uczniowie z klas VII- VIII wykazali się zmysłem obserwacji i umiejętnościami fotograficznymi. Fotografie zachwycały pomysłowością, kompozycją i świeżym spojrzeniem na pierwsze oznaki wiosny.

Drodzy Mieszkańcy Piekar Śląskich!
Zwracamy się z gorącą prośbą o oddanie głosu na Mały Projekt nr 15 zgłoszony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Piekarach Śląskich, a dokładnie przez Pana Dariusza Alickiego. 
Każdy głos ma ogromne znaczenie i pomoże stworzyć jeszcze lepsze warunki dla naszych dzieci — miejsca bezpiecznego, nowoczesnego i przyjaznego do nauki oraz rozwoju.
Wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności! 
Prosimy — zagłosujcie na Projekt nr 15 i udostępnijcie tę informację dalej rodzinie oraz znajomym.
W poniedziałek rozpocznie się głosowanie.
Dziękujemy za każde wsparcie!
Nasi uczniowie wzięli udział w turnieju towarzyskim „Brzeziny Pas”. Drużyna dziewcząt zajęła 2 miejsc, a drużyna chłopców miejsce 1.
W turnieju wyłoniono najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę- te tytuły otrzymali Filip Włoka i Lena Wójcik. Serdecznie gratulujemy!