Nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF i dlatego może posługiwać się logo Klubu. Koordynatorem szkolnego Klubu Unicef jest pedagog szkolny p. Dorota Zając. Klub Szkół UNICEF powstał w ramach Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.

Celem Klubu jest:

*Edukowanie uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z różnych części świata.

*Budzenie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec zastanej rzeczywistości.

*Zaangażowanie szkół we współpracę z UNICEF w ramach organizowanych projektów.

*Propagowanie idei tolerancji międzykulturowej i międzynarodowej.

Priorytety UNICEF

Wspomaganie rozwoju małego dziecka

Właściwa opieka nad dzieckiem w pierwszych miesiącach życia daje szansę na jego prawidłowy rozwój. UNICEF stara się zapewnić dzieciom i ich matkom jak najlepsze warunki. UNICEF otacza kobiety w ciąży troskliwą opieką. Ponadto zapewnia dzieciom podstawowe szczepienia, m.in. przeciw odrze i tężcowi oraz dostęp do czystej wody. Rozdaje rodzinom moskitiery chroniące przed malarią, a niedożywionym dzieciom dostarcza żywność terapeutyczną.

© UNICEF/NYHQ2007-0413/Pirozzi

Równy dostęp do edukacji chłopców

i dziewczynek

UNICEF dba o to, by wszystkie dzieci miały równy dostęp do edukacji. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, powinni mieć jednakowe prawo do nauki. UNICEF buduje, remontuje i wyposaża szkoły, w których instaluje także ujęcia wody i toalety. Ponadto dostarcza dzieciom przybory szkolne. W czasie wojen i katastrof naturalnych dystrybuuje „szkołę w pudełku”, czyli zestaw umożliwiający naukę w tym trudnym okresie.