Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - Szkoła PodstawowaW dniu 24 czerwca nasi ósmoklasiści otrzymali wraz ze świadectwem miano absolwenta naszej szkoły.  Jesteśmy z nich bardzo dumni! To była piękna podróż.

Podczas tegorocznych uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 towarzyszył nam cały wachlarz rozmaitych emocji...
Z jednej strony była to ogromna radość, bo oto po wielu miesiącach mozolnego zgłębiania tajników wiedzy wszelakiej, i to w nieszczególnie przyjaznych pandemicznych czasach, doczekaliśmy się wreszcie upragnionych wakacji!
Wielu naszych uczniów z poczuciem tryumfu dzierżyło w dłoni upragnione świadectwo marzeń: z biało - czerwonym paskiem.
Inni ze świadomością, że pracowali na górnej granicy swoich możliwości, mieli wcale nie mniej powodów do szczęścia.
Jednak nasza radość miała w tym roku nieco odmienny, bardziej refleksyjny wymiar... PANTA REI... Jak rzadko kiedy, doświadczyliśmy wszyscy - cały nasz Szkolny Organizm - mądrości i nieuniknionej prawdy tego powiedzenia...
Popłynęły łzy, a podziękowaniom przypieczętowanym gorącymi i spontanicznymi uściskami uczniów od najmłodszych do najstarszych klas  nie było końca...
Trudno się dziwić - PO 40 LATACH PRACY PEDAGOGICZNEJ, 11 LATACH PEŁNIENIA FUNKCJI DYREKTOR PRZEDSZKOLA I 16 LATACH W FUNKCJI DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO NR 2 - odchodzi na swoją zasłużoną emeryturę nasza pani dyrektor mgr TERESA OLESZKO.
Były piękne wiersze i wzruszające piosenki. Na scenie pojawiły się również nauczycielki i nauczyciele, którzy zaśpiewali - najpiękniej jak potrafili - czarujący utwór.
Popłynęły więc łzy...
Wszyscy, którzy znamy i kochamy Małego Księcia Antoinea de Saint-Exuperyego wiemy doskonale, że tak już w życiu bywa, bo decyzja oswojenia, niesie w sobie ryzyko łez...
Oswajaliśmy razem dzień po dniu, miesiąc po miesiącu i rok po roku naszą szkolną rzeczywistość, dlatego dzisiaj czujemy ogromną  wdzięczność... za wszystko.
Nasza Droga Pani Dyrektor - mówimy dzisiaj DO WIDZENIA, nie zaś żegnaj... Z serc wszystkich, których spotkała Pani na naszej wspólnej Szkolnej Drodze płyną dzisiaj gorące życzenia, aby Droga która się dla Pani właśnie zaczyna była nie mniej radosna i ekscytująca, bo to co masz, to radość najpiękniejszych lat, to serce które jeszcze na wszystko stać... - cała Szkolna Społeczność.

Zapraszamy na fotorelację z zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w klasach IV-VII.

22 czerwca klasy II a, II b i V odwiedziły Muzeum Chleba w Radzionkowie. Było ciekawie i smacznie.

W trakcie II półrocza klasa VI uczestniczyła w programie profilaktycznym Domowi Detektywi- Jaś i Małgosia na tropie. Przez wiele tygodni śledzili losy bohaterów programu - Jasia i Małgosi, którzy mieli nie lada zadanie, bo musieli się rozprawić z problemami, z którymi niejeden dorosły miałby kłopot.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego miało miejsce bardzo szczególne wydarzenie. Uczniowie klasy 3a i 3b kończą pierwszy etap edukacji i na zakończenie trzeciej klasy odbył się bardzo wzruszający Dzień Rodziny. Podczas występu artystycznego odbyła się inscenizacja 'Nowoczesnego Kopciuszka', dzieci śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach. Powodzenia na dalszej drodze edukacji.