Szanowni  Rodzice!

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023

serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne, które odbędzie się

w dniu 31.08.2022 rgodz.16.30 na sali gimnastycznej. 

Bardzo prosimy, aby na spotkanie przybył jeden rodzic.

Nie przyprowadzamy dzieci.

W dniu 30.08.2022 r. w godzinach od 10.00 do 11.00 organizujemy

dzień otwarty dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola.

Serdecznie zapraszamy

 

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grup Misie, Krasnale, Biedronki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Każda grupa poruszała się inną, atrakcyjną trasą i widziała inne zwierzęta.  Zobaczyć egzotyczne istoty na własne oczy było ciekawym przeżyciem. Nie zabrakło czasu na piknik. To był dzień pełen wrażeń!

 

 

PRZEDSZKOLAKI W OGRÓDKU 🌍💚
 
Z okazji Światowego Dnia Ziemi oraz w celu budowania świadomości ekologicznej najmłodszych Piekarzan Urząd Miasta Piekary Śląskie zaprosił dzieci do udziału w kampanii promującej ochronę środowiska.
 
Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 dołączyły do akcji "Przedszkolaki w ogródku" i w piątek 22 kwietnia posadziły kwiaty i krzewy truskawek w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci poznały etapy sadzenia, wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu i aktywnie brały udział w akcji. Rośliny zdobią teraz naszą placówkę, a naszym zadaniem jest dbać o ich rozwój poprzez regularną pielęgnację. Dziękujemy miastu za dostarczenie sadzonek.
 

 

W przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny  na ozdobę wielkanocną. Spośród wielu przepięknych prac wyłoniono 3 laureatów oraz 4 wyróżnienia. 

 

I miejsce - Magda z grupy Misiów

II miejsce - Franek z grupy Pszczółek

III miejsce - Franek z grupy Misiów

 

Wyróżnienia: Karol z grupy Słoneczek

Ola z grupy Krasnali

Paulina z grupy Krasnali

Emilka z grupy Biedronek

 

Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali nagrodami za udział.

 

Gratulujemy i dziękujemy za liczny udział!

 

 

WIRUSOOCHRONA
 

Dzieci przedszkolne wzięły udział w akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusoochrona" zainicjowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny. Celem akcji było wzmocnienie działań prozdrowotnych i przeciwepidemicznych. Na podstawie plakatu akcji dzieci ustaliły podstawowe zasady "wirusoochrony", znają prawidłową technikę mycia rąk, wiedzą, że przestrzeganie zasad higieny zapobiega przenoszeniu wirusów. Na postawie zdjęć mikroskopowych wirusów powstały prace plastyczno-techniczne. 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 💚
 
Przedszkolaki radośnie powitały nową porę roku! W poniedziałek 21 marca ubrani w zielone stroje i wiosenne nakrycia głowy pożegnaliśmy zimę i jej symbol - Marzannę. Ruszyliśmy na wiosenny spacer i znaleźliśmy wiele oznak wiosny. Wesoło śpiewaliśmy wiosenne piosenki i cieszyliśmy się, że tego dnia towarzyszyła nam słoneczna pogoda.