Szanowni Rodzice,

zgodnie z zarządzeniem NR 238/EK/2024 Prezydenta Miasta Piekary Śląskie w sprawie organizacji dyżuru wakacyjnego przedszkoli w roku szkolnym 2023/2024, dla których organem prowadzącym jest Gmina Piekary Śląskie prosimy zapoznać się z Regulaminem organizacji dyżuru wakacyjnego i harmonogramem dyżurów w przedszkolach.

Nasze przedszkole będzie pełnić dyżur wakacyjny w sierpniu 2024 r. 

Składanie wniosków na dyżury wakacyjne dokonywane jest w przedszkolu macierzystym w terminie

od 15 maja do 31 maja 2024 r. (do pobrania w przedszkolu lub tutaj 

 

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się konkurs języka angielskiego "We love English" zorganizowany przez panią Ludmiłę Klyttę.
W konkursie brały udział dzieci z najstarszych grup: " Pszczółki", "Biedronki" i "Krasnale". Podczas zajęć z języka angielskiego w każdej grupie odbyły się kwalifikacje ustne. Do finału konkursu zakwalifikowało się troje dzieci z każdej z grup. Sprawdzana była znajomość słownictwa z zakresów tematycznych: owoce, warzywa, zwierzęta domowe, cyfry 1-10, pogoda, kolory, ubrania, zabawki, rodzina, części ciała, pory roku, zawody.
 
W konkursie wyłoniono 5 laureatów:
I miejsce - ex aequo: Adam Kasprzyk ("Pszczółki") i Lena Mierzwa ("Biedronki")
II miejsce - ex aequo: Amelia Kasperczyk ("Krasnale") i Julia Sobala ("Krasnale")
III miejsce - Iga Pawełczyk ("Pszczółki").
 
Laureaci otrzymali nagrody, a każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz książkę z serii "Moje pierwsze angielskie czytanki" - "Cathy the Mouse is sad at night".
Naszym laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧

 

Powitanie Wiosny 
 
21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie wiosny. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na zielono i przyniosły wykonanego z rodzicami wiosennego kwiatka.
Dzieci z każdej grupy zaprezentowały występy artystyczne dla swoich koleżanek i kolegów.  Następnie wszystkie grupy wyruszyły na przemarsz ulicami miasta. Witały wiosnę śpiewając piosenkę „Maszeruje wiosna” Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre❤️
 

 

W sobotę 9.03 grupa Biedronki reprezentowala naszą placówkę w Rodzinnym Turnieju Sportowym organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Nasza drużyna w składzie Magda z tatą, Ala z mamą, Jaś z mamą i Paweł z tatą brała udział w sportowej rywalizacji, a reszta grupy zgromadzona na widowni hucznie ich dopingowała!
Znów pokazaliśmy, że zgrana z nas drużyna! To była fantastycznie spędzona sobota 🙂
 

Nabór na wolne miejsca w przedszkolach rozpoczyna się 4 marca 2024 r. od godz. 08:00. Rodzice/prawni opiekunowie, którzy ubiegają się o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy lub zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025, prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego VULCAN – nabór do przedszkoli.

System będzie uruchomiony od godz. 08:00 w dniu 4 marca 2024 r. do godziny 12:00 w dniu 18 marca 2024 r. W procesie rekrutacji nie jest brana pod uwagę kolejność zgłoszeń.

http://www.piekaryslaskie.przedszkola.vnabor.pl

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji elektronicznej.

Rodzice/prawni opiekunowie składają jedynie w terminie 7 dni poprzedzających rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego, tj. od 19 lutego do 27 lutego 2024 roku deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w formie papierowej. Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego otrzymają Państwo w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko. Po złożeniu deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego – dane dziecka zostaną wprowadzone do systemu informatycznego, który automatycznie zablokuje możliwość udziału dziecka w procesie rekrutacyjnym.

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w danej placówce zobowiązani są do podpisania umowy w terminie do 15 września 2024 r. W przypadku, gdy umowa nie zostanie podpisana w wyznaczonym terminie, będzie to potraktowane, jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu.

UWAGA: Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru znajdą Państwo w załączonym poniżej pliku PDF. Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z nim. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z wybranym przedszkolem.

 

Akcja profilaktyczna "Bezpieczne Piekary" w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich
 
Wystąpiło dla nas Centrum Uśmiechu "Frutaki show",  dzieci uczestniczyły w zabawie razem z artystami.
Po koncercie dzieci brały udział w praktycznych zajęciach na stworzonej specjalnie mini ulicy z przejściem dla pieszych i znakami drogowymi ucząc się  zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Miasta Piekary Śląskie, Policji, Straży Miejskiej, Wopr i ZGK i Radia Piekary.
 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2023
 
Ach, co to był za dzień w naszym przedszkolu!
Z tej okazji wszyscy uczestniczyliśmy w "Piżama Party". Każdy z nas miał na sobie ulubiony strój nocny. Świetnie się bawiliśmy w nastrojowo przygotowanej na tę okazję sali. Były tańce, pląsy i zabawy przy muzyce. Humory wszystkim dopisywały, co zresztą widać na wszystkich zdjęciach. Wzięliśmy udział w pamiątkowej sesji fotograficznej w nocnej scenerii. Na zakończenie zabawy mieliśmy słodki poczęstunek. 
To był niezapomniany dzień!