Szanowni Rodzice,

zgodnie z decyzją II Zastępcy Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, Pana Pawła Słoty poniżej zamieszczamy plan dyżurów miejskich przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Piekary Śląskie. Nasze przedszkole w 2023 r. będzie pełnić dyżur wakacyjny w lipcu.

LIPIEC 2023 r.

MP1, MP2, MP4, MP8, MP10, ZSP2, ZSP3

SIERPIEŃ 2023 r.

MP3, MP5, MP7, MP11, MP13, Miejskie Przedszkole Nr 15 zostaje wyłączone z dyżuru wakacyjnego z uwagi na remont toalet w całej placówce, MP17, ZSP1.

GÓRA GROSZA

Od listopada 2022 rusza akcja "Góra grosza". Zachęcamy wszystkie grupy do udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Zbieramy monety o nominałach od 1 gr. do 5 zł. (tylko polska waluta). Zbiórka w naszym przedszkolu potrwa od listopada 2022 do ferii zimowych, czyli do 13 stycznia 2023. Puszki, do których dzieci będą mogły wrzucać monety, znajdują się u wychowawców grup.

Szanowni  Rodzice!

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023

serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne, które odbędzie się

w dniu 31.08.2022 rgodz.16.30 na sali gimnastycznej.

Bardzo prosimy, aby na spotkanie przybył jeden rodzic.

Nie przyprowadzamy dzieci.

W dniu 30.08.2022 r. w godzinach od 10.00 do 11.00 organizujemy

dzień otwarty dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola.

Serdecznie zapraszamy

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grup Misie, Krasnale, Biedronki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Każda grupa poruszała się inną, atrakcyjną trasą i widziała inne zwierzęta.  Zobaczyć egzotyczne istoty na własne oczy było ciekawym przeżyciem. Nie zabrakło czasu na piknik. To był dzień pełen wrażeń!

PRZEDSZKOLAKI W OGRÓDKU 🌍💚

Z okazji Światowego Dnia Ziemi oraz w celu budowania świadomości ekologicznej najmłodszych Piekarzan Urząd Miasta Piekary Śląskie zaprosił dzieci do udziału w kampanii promującej ochronę środowiska.

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 dołączyły do akcji "Przedszkolaki w ogródku" i w piątek 22 kwietnia posadziły kwiaty i krzewy truskawek w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci poznały etapy sadzenia, wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu i aktywnie brały udział w akcji. Rośliny zdobią teraz naszą placówkę, a naszym zadaniem jest dbać o ich rozwój poprzez regularną pielęgnację. Dziękujemy miastu za dostarczenie sadzonek.