JESIEŃ W PEŁNI

Za oknem jesienna pogoda więc nasze prace plastyczne związane są z właśnie z ta pora roku. Do wykonania jesiennego drzewa użyliśmy farb oraz korków.

 

ĆWICZENIA ODDECHOWE

Oddychanie jest naturalną czynnością fizjologiczną, niezbędną do życia, a także bardzo ważną dla poprawnego mówienia oraz prawidłowego rozwoju i funkcjonowania aparatu artykulacyjnego. W ćwiczeniach pomagało nam piórko.

 

ĆWICZENIA PALUSZKÓW I DŁONI

 Rozwój motoryki jest bardzo istotny dla prawidłowej sprawności fizycznej, a także ogólnego funkcjonowania dziecka. Jeśli przebiega bez zakłóceń jest doskonalą podstawą do nauki pisania i czytania, koncentracji, orientacji przestrzennej, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Ćwiczenie palców oraz dłoni to ćwiczenia motoryki małej. Małe paluszki misiów robiły kuleczki z plasteliny oraz kulki z bibuły, które potem wypełniły kontur jabłka.