08.06 do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Polskiego Teatru Historii z Mikołowa z przedstawieniem Pagonek i Gusia – najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Było to przedstawienie teatralne pełne przezabawnych scen i mądrych, pouczających historii.
Tytułowy bohater – odważny i rezolutny. W bajce nie brakuje dynamicznych zwrotów akcji i wspaniałych, porywających przygód. Przedstawienie niesie za sobą wiele pouczających treści i ostrzeżeń dla najmłodszych na temat bezpieczeństwa. Dzięki barwnym i niezwykle sympatycznym postaciom morał płynący z bajki na długo pozostanie w pamięci naszych widzów. Wszystko opiera się na odnalezieniu przez głównych bohaterów najpiękniejszego miejsca na ziemi. Finalnie okazuje się, iż najpiękniejszym miejscem na ziemi jest to miejsce, w którym sami czujemy się szczęśliwi.

Podopieczni mieli okazję w ciekawy sposób zapoznać się z zasadami BHP, a także poznali odpowiedni model zachowania w sytuacji zagrożenia. Podczas bajki dzieci nauczyły się: 

  • jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych,
  • co powinno znaleźć się w plecaku małego podróżnika,
  • jak należy przechodzić przez ulicę
  • jakie są najważniejsze numery alarmowe

Pagonek to chłopiec cechujący się niezwykłą odwagą i opiekuńczością. Wie, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach i uczy swoją młodszą siostrę Gusię, żeby zawsze słuchać się starszych i nie rozmawiać z obcymi. Podczas opowiadania ciekawych historyjek swojej siostrze stara się przekazać jej wszystkie najpotrzebniejsze informacje i lekcje, żeby nigdy nie stała się jej krzywda i aby zawsze wiedziała, jak należy zachowywać się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Niezwykle sympatyczny wygląd oraz miła aparycja naszych bohaterów wzbudza wśród dzieci zaufanie i radość. Przygody Pagonka i Gusi są wspaniałą formą bajki edukacyjnej, która z pewnością przypadła do gustu najmłodszym widzom.