23 maja całe przedszkole brało udział w przedstawieniu "Kot w butach" prezentowanym w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Kamieniu. "Kot w butach", jeden z najatrakcyjniejszych tytułów baśniowej klasyki, znany jest chyba wszystkim - choćby ze zbiorów Ch. Perraulta czy braci Grimm. Bajka o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces. Lekkie, dynamiczne i bardzo dowcipne przedstawienie zawładnie sercami najmłodszych widzów.
 
Kot w butach, przekonuje, że inteligencja, bystrość umysłu i wiara w siebie znaczą więcej niż bezwzględna siła, czy podstępna moc. Któż z nas nie chciałby wcielić  się, choć na chwilę, w postać kota który nie tylko potrafi okpić i ośmieszyć pyszałków ale doprowadzić do szczęśliwego końca sprawy swojego Pana?
 
Dzieci wyszły z przedstawienie zadowolone i pełne wrażeń. Pierwsze do przedszkola pojechały Słoneczka i Misie. Czekając na autokar, Krasnale i Biedronki, wybrały się na spacer do parku w Kamieniu.