Czcionka

W dniu 13 listopada 2023 r. klasa 8a wraz z opiekunami paniami Joanną Ziętal i Eweliną Kocot wybrała się na wycieczkę do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie udali się do dwóch zachowanych części obozu Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Zobaczyli również znajdujące się w granicach Muzeum poobozowe obiekty i ruiny (łącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów), drogi wewnętrzne oraz rampę kolejową w Birkenau. Młodzież została zapoznana z warunkami panującymi w obozie, realiami obozowymi, okrutnymi metodami działających służb obozowych, cierpieniem osób osadzonych w obozie żyjących w nieludzkich warunkach. Wizyta w niemieckim obozie zapewne pozostanie w pamięci odwiedzających. Była to żywa lekcja historii. Uczniowie naocznie zobaczyli i zrozumieli czym jest cierpienie i ból oraz zastanawiali się jak ludzie ludziom mogli zgotować taki los.