Czcionka

W dniu 31 maja klasa 8b udała się na wycieczkę do siemianowickiego Parku Tradycji. Młodzież mogła zobaczyć Park Akcji i Reakcji, w którym znajdują się różne urządzenia edukacyjne umożliwiające zapoznanie się z wybranymi prawami i zasadami fizyki (siła odśrodkowa, ruch cząsteczek, rozchodzenie się fali dźwiękowej). W chwili czasu wolnego mogli skorzystać z urządzeń zabawowych dla dzieci i młodzieży (podniebna deskorolka, duża huśtawka obrotowa).

W Parku Tradycji należącym do Szlaku Zabytków Techniki woj. śląskiego uczniowie zwiedzili obiekt poprzemysłowy, który pełni obecnie funkcję instytucji kultury, powstały w wyniku renowacji budynku maszynowni i szybu wyciągowego „Krystyn” kopalni „Michał”. Ogromne zainteresowanie wzbudziła wystawa poświęcona rozwojowi górnictwa i hutnictwa w Siemianowicach Śląskich. Połączona z wizualizacją rysu historycznego i prezentacjami multimedialnymi. Kolejnym punktem naszej wycieczki był udział w warsztatach historycznych organizowanych przez I LO w Siemianowicach Śląskich.