Znalezione obrazy dla zapytania niemiecki gifStyczeń i luty to miesiąc, w którym na lekcji języka niemieckiego w klasie siódmej królował tak „uwielbiany” przez wszystkich temat szkoły. Podczas zajęć uczniowie poznali między innymi nazwy przedmiotów szkolnych. Nauczyli się opowiadać zarówno o swoich ulubionych, jak i tych mniej lubianych, co znalazło odzwierciedlenie w stworzonych przez nich wymarzonych planach lekcji.

Bezkonkurencyjny w kategorii tych pierwszych okazał się oczywiście Sport, czyli wf. Dzięki prelekcji filmu „Gute Noten, schlechte Noten” („Dobre oceny, złe oceny”) uczniowie dowiedzieli się, że najlepszą oceną w Niemczech jest jedynka, zaś najgorszą szóstka, oraz co takiego kryje w sobie skrót „AG” ;p. Najwięcej emocji wzbudziła jednak „Gra w przybory szkolne”, w trakcie której najistotniejszymi umiejętnościami okazały się spostrzegawczość, szybkość zapamiętywania nowych słówek oraz umiejętność pracy w grupie.