SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017

15 - 17 WRZEŚNIA

24. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA PRZEBIEGA POD HASŁEM:

„Nie ma śmieci - są surowce"

 

 

Tradycyjnie już nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie klasy II z wychowawczynią  p. Jolantą Lubojańską - Kopydłowską oraz IV a z wychowawczynią p. Patrycją Kubicą i nauczycielką przyrody p. Izabelą Janda porządkowali najbliższe otoczenie szkoły. Koordynatorem akcji była p. Izabela Janda.

 

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

 Sprzątanie Świata - Polska = razem możemy więcej!