Zapraszamy do głosowania na Nasze DRZEWKO BOŻONARODZENIOWE, które bierze udział w konkursie "Na najładniej ozdobioną choinkę"
Nasze drzewko z numerem 2 znaleźć można na "Rajskim Placu" przy Bazylice NMP I Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich.
Głosowanie trwa od 22.12.2017 do 03.01.2018.

Zapraszamy do GŁOSOWANIA!!

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim skupieniem  nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Choinka, Choinka, choinka zielona,
z zielonego lasu przyszła tutaj do nas.

A z nią wszystkie leśne ludki,
ptaszki, żabki, krasnoludki,
przyszły tutaj do nas wesoło!

Choinka, choinka przybrana w słodycze
szczęśliwego roku wszystkim dzieciom życzy.

A z nią wszystkie leśne ludki,

ptaszki, żabki, krasnoludki,
wszystkie dzieciom życzą wesoło!

Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,

Zapach potraw wśród płonących świec,

Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym

Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.

Bóg Miłością dusze rozświetla

I opłatek błogosławi biały,

Wlewa pokój w nasze smutne serca

Narodzony dzisiaj Jezus mały.

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask.

Aniołki

Gdzieś daleko w niebie,