Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego,

w tym terminy składania dokumentów,

do klas I publicznych szkół podstawowych,

a także klas wyższych niż klasa I oddziałów sportowych

w publicznych szkołach podstawowych

na rok szkolny 2022/2023

Lp.

Rodzaj czynności

w postępowaniu rekrutacyjnym

w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

od 07.03.2022

do 21.03.2022

od 13.06.2022

do 21.06.2022

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe

od 22.03.2022

do 15.04.2022

od 22.06.2022

do 29.06.2022

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

20.04.2022

30.06.2022

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

od 22.04.2022

do 29.04.2022

od 01.07.2022

do 08.07.2022

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

05.05.2022

11.07.2022

Podmioty realizujące zadania publiczne zobowiązane są posiadać elektroniczną skrzynkę podawczą.

Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym, w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.

W celu dostarczenia do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Piekarach Śląskich dokumentu elektronicznego, należy zarejestrować się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl.

Przy pomocy elektronicznej skrzynki podawczej załatwią Państwo każdą sprawę należącą do kompetencji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Piekarach Śląskich.

Do formularza można dodawać załączniki o następujących rozszerzeniach: .doc, .docx, .gif, .jpg (.jpeg), .ods, .odt, .pdf, .png, .rtf, .svg, .tif (.tiff), .txt, .xls, .xlsx, .xml.

Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 5 megabajtów. W ramach usługi centralnej „Pismo ogólne” można dołączać pliki do 500 megabajtów. Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane.

Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP, użytkownik ma dostęp do sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych i doręczania dokumentów elektronicznych do  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Piekarach Śląskich:

Pismo ogólne do podmiotu publicznego:

1. W celu wysłania pisma, w ramach usługi centralnej, należy kliknąć na link:

2. Następnie klikamy: Załatw sprawę.

3. W polu Ustaw/zmień adresata wpisujemy: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 2 W PIEKARACH ŚLĄSKICH.

4. Poniżej pojawi się odnaleziony adresat (klikamy na niego myszką).

Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje, zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny, jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP. Profil zaufany ePUAP może założyć każda pełnoletnia osoba na platformie epuap.gov.pl.

Biblioteka szkolna z przyjemnością ogłasza listę uczniów, którzy w poprzednim roku szkolnym 2020/2021 mieli najwięcej wypożyczonych książek na swoim koncie:

uczniowie z największą ilością wypożyczonych książek:

l. p.

9.

Zuzanna Ciupka

13

Uczennica Weronika Jurek, która zajęła pierwsze miejsce w nagrodę otrzymała pamiątkową siateczkę z biblioteki oraz książkę, a Weronika Skórka za drugie miejsce również otrzymała drobny upominek.

Wszystkim uczniom gratuluję i zachęcam do aktywnego korzystania z oferty biblioteki szkolnej.

M. Samól

Od 23.04.2021 do 30.04.2021 rodzic
składa w postaci pisemnego oświadczenia
potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły.

Potwierdzenie można wysłać również mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TEMATYKA GRUDNIA

ŚWIĘTO GÓRNICZE BARBÓRKA

MIKOŁAJKI

UCZYMY SIĘ POMAGAĆ INNYM

Przypomnienie i utrwalenie wiadomości na temat ciężkiej pracy górników, poznanie historii powstania węgla, uświadomienie dzieciom znaczenia surowców naturalnych, przybliżenie sylwetki św. Barbary – patronki górników, zabawy ruchowe na sali zabaw „Radosna Szkoła”, doskonalenie nauki czytania, pomoc w odrabianiu zadań domowych.

Powtórzenie wiadomości dotyczących sylwetki św. Mikołaja i jego działalności, zachęcanie dzieci do pomagania osobom starszym z najbliższego otoczenia, przybliżenie akcji „Świąteczna paczka”, wdrażanie do pomagania rodzicom i dziadkom w okresie przygotowań przedświątecznych, prace plastyczne dotyczące Mikołaja – technika dowolna, słuchanie nagrań z płyt oraz nauka piosenek o tematyce świątecznej.

ANIOŁY I ANIOŁKI – DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE

Czytanie wierszy i opowiadań o przyjaźni i miłości, rozmowy na temat tradycji Świat Bożego Narodzenia w naszych domach, wyrabianie w dzieciach umiejętności dzielenie się z innymi i niesienia pomocy potrzebującym, wykonanie prac plastycznych o tematyce świątecznej, wspólne dekorowanie świetlicy i choinki, wykonanie świątecznej gazetki, słuchanie piosenek o tematyce świątecznej, wspólne kolędowanie, rozwijanie umiejętności skupienia uwagi, pomoc w odrabianiu zadań domowych, doskonalenie motoryki małej.