Nasza świetlica szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Czytelniczego „Bajki- pomagajki- czyli o magicznej mocy bajkoterapii". Główne cele projektu to: ochrona i wzmocnienie rozwoju psychicznego dzieci, budowanie wiary we własne umiejętności, kształtowanie poczucia pewności siebie, oswojenie się z lękami, dostrzeganie odmienności i jej akceptacja, budowanie pozytywnej samooceny dziecka, kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych, redukcja niepożądanych stanów psychicznych, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami, a także dostrzeganie wartości przyjaźni w życiu człowieka. Projekt trwa 8 miesięcy, rozpoczyna się 1 września 2024 roku i kończy 30 kwietnia 2025 roku.