W trakcie II półrocza klasa VI uczestniczyła w programie profilaktycznym Domowi Detektywi- Jaś i Małgosia na tropie. Przez wiele tygodni śledzili losy bohaterów programu - Jasia i Małgosi, którzy mieli nie lada zadanie, bo musieli się rozprawić z problemami, z którymi niejeden dorosły miałby kłopot.

Choć zajęcia były dla nich zabawą, to jednak poruszały bardzo ważne problemy:
- prawdy i mity na temat alkoholu
- wpływ reklamy na nasze postawy
- formy nacisku  wywierane na nas przez rówieśników i nie tylko
- przyczyny sięgania po alkohol przez dzieci.
Uczniowie wspólnie z Jasiem i Małgosią próbowali  zmierzyć się z powyższymi problemami. Podczas towarzyszenia dwom młodym detektywom spotkali wiele postaci, które przekazały im wiedzę o sprawach  dla nich dotychczas obcych, a Rodzice uczniów pomogli im, podczas wspólnej pracy w domu, zgłębić tematykę poruszaną w szkole podczas zajęć. Na koniec uczniowie wykonali plakaty oraz stworzyli krzyżówki, rebusy na temat sposobów spędzania czasu wolnego, zdrowego stylu życia oraz podali recepty na stres i problemy osobiste.