Zakończyły się w naszej szkole obchody „Światowego Dnia Ziemi”. Działania w tym roku miały charakter długofalowy, rozpoczęły się bowiem 22 marca - wtedy to uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w obchodach „Światowego Dnia Wody”. Akcja została zorganizowana przez Polską Akcję Humanitarną. Tematyka dotycząca wody, jej zasobów i ochrony, towarzyszy uczniom podczas zajęć do tej pory, zgodnie z zamierzeniem akcji – aby działania nie trwały tylko jeden dzień, ale cały rok.
W ramach obchodów „Światowego Dnia Ziemi” uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz jego ochrony. Zajęcia te odbyły się w ramach spotkań „Lekcje z klimatem” organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Uczniowie klas VII wysłuchali wykładu dr Aleksandry Kardaś (UW) „System klimatyczny Ziemi - co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?”, a uczniowie klasy VIII wzięli udział w warsztatach: kulinarnym z Jagną Niedzielską - zwracającym uwagę na problem marnowania żywności oraz „ubraniowym” z Katarzyną Wolszczak – podkreślającym kwestie odpowiedzialnej i zrównoważonej mody.
Uczniowie klas VI w ramach lekcji geografii wykonali plakaty dotyczące OZE – odnawialnych źródeł energii oraz wad i zalet elektrowni jądrowych - prace uczniów zostaną zaprezentowane w najbliższym czasie.
Pamiętajmy, że troska o naszą planetę i jej przyszłość to nasz obowiązek.