Grecki, Grecja, Ramki, MitologiaStarożytni Grecy ogromną wagę przywiązywali do swojej religii. Wierzyli w różnych bogów. Składali im ofiary. Wierzono, że mieszkali na świętej górze Olimp. Byli oni wiecznie młodzi i nieśmiertelni. Wyglądem przypominali istoty ludzkie. Uczniowie z klasy 5a podczas trwania lekcji online z historii zaprezentowali sylwetki wybranych bogów greckich i mitycznych herosów.

Była Hera z charakterystycznym atrybutem, jakim był paw i owoc  granatu. Duże zainteresowanie wzbudziła Afrodyta (bogini miłości) , która w ręku trzymała jabłko i gołębia. Nie zabrakło Ateny (bogini mądrości, rozwagi i sprawiedliwej wojny) ubranej w złotą zbroję. Bogów greckich zaprezentował Posejdon (władca mórz i oceanów), a jego atrybutem był trójząb. Z kolei Apollo, jako bóg piękna, muzyki i prawdy grał na harfie. Czarnym charakterem okazał się Hades ( bóg świata podziemnego ), obok którego stał jego pies Cerber. W ręku trzymał róg obfitości.  Z uwagą słuchano opowieści Kory (córki Demeter),która opowiadała smutną historię swojego życia. Sensację wzbudził Prometeusz, który dał ludziom ogień.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w lekcji. Każdy z uczniów starannie się przygotował do zajęć. Wykonał odpowiednie atrybuty towarzyszące bogom greckim. Ponadto sami uczniowie wyszli z propozycją  przygotowania kolejnej lekcji poświęconej bogom rzymskim.