Tradycyjnie, jak co roku, 4 grudnia gościliśmy w przedszkolu przedstawicieli zawodu górniczego. Naszych przedszkolaków odwiedził Pan Ryszard Mikunda oraz Pan Piotr Bednarski, którzy przyszli do nas jako przedstawiciele "Górniczej Braci". 
Naszych gości przywitaliśmy popisami recytatorskimi i muzycznymi. 

Uświetnieniem części artystycznej był  występ zespołu  tanecznego z Siemianowic Śląskich. Po zakończeniu części oficjalnej nasi goście opowiedzieli o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają.
Nasi goście nawiązali świetny kontakt z przedszkolakami, chętnie odpowiadali na ich bardzo wnikliwe pytania, a na zakończenie poczęstowali wszystkich cukierkami.

 Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikom za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom. 

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który odbył się 27.11.2017r. w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs na tort urodzinowy dla misia. Torty można było wykonać z dowolnych materiałów plastycznych. Pluszowy miś zebrał aż 38 pomysłowych tortów, każdy oryginalny i jedyny w swoim rodzaju! Do wyboru trzech najlepiej wykonanych prac powołana została specjalna komisja, która bacznie przyglądała się wszystkim okazom i wspólnie wskazała najlepsze prace. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły: Zofia Koźmińska z grupy Pszczółek, Zofia Powęzka z grupy Pszczółek i Weronika Skórka z grupy Krasnali. Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody pocieszenia. Serdeczne podziękowania kierujemy dla rodziców za zaangażowanie i włożone serce w prace stworzone wspólnie z dziećmi. Wszystkie torty można było podziwiać na korytarzu przedszkolnym. 

 

Kosmiczną przygodę rozpoczynamy bawiąc się z dziećmi Piłkami-Planetami, co pozwala dzieciom zapoznać się z nami, nabrać pewności siebie i dać się porwać w kosmiczną podróż. Gdy już wszyscy mają najlepsze nastroje, ochoczo wchodzimy do Kopuły Planetarium, siadamy na dywanie i wyczekujemy na niesamowitą "bajkę" wyświetlaną dookoła głowy. Przygotowane mamy seanse nawet dla tych najmłodszych dzieci. Wspólnie odliczamy start, klaszczemy , by dodać sił rakiecie, czy uczymy się piosenki o planetach. Jest bardzo wesoło, kolorowo i czeka na nas mnóstwo pozytywnych wrażeń. Po wyjściu z kopuły Planetarium ORBITEK proponujemy, by zrobić dzieciom pamiątkowe zdjęcie na tle  Kosmonauty. 

Wyjazd do kina był dla dzieci wielką atrakcją. Podekscytowani wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy by poznać Żółwika Tomka. 
45 minutowa lekcja na temat Polski była bardzo nowoczesna. Żółwik Tomek był postacią bajkową, wygenerowaną komputerowo, która porozumiewała się z widownią przez prowadzonego nią aktora. Dzieci zadawały pytania żółwikowi, bohater nie był im dłużny - sprawdzał wiedzę na temat Polski małych uczestników spotkania. Pokazywał im ważne miasta w Polsce, poznaliśmy florę i faunę, dowiedzieliśmy się skąd bierze się woda oraz jakie akweny mamy w naszym kraju.
Wyjazd do kina był owocną lekcją dla naszych przedszkolaków, dowiedziały się ciekawych, przydatnych informacji.

W naszym przedszkolu dbamy o wychowanie dzieci ku wartościom. Kształtujemy w nich tożsamość narodową i kulturową.
Uczymy je umiłowania Ojczyzny. Rozwijamy umiejętności i wiedzę niezbędną w szkole. 
Przygotowując dzieci do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, rozwijając w nich zainteresowanie pięknem polskiej
tradycji, kultury i historii grupa "Krasnale" wzięła udział w miejskim konkursie plastycznym pt : Orzeł Biały- godło Polski.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Edytka Garus została LAUREATKĄ.

GRATULUJEMY!!!

"...Dawno, dawno temu, za górami, za lasami znajdowało się szczęśliwe królestwo, w którym mieszkały dwie siostry Księżniczki. Pierwsza z nich odkryła w sobie tajemne, niebezpieczne i mroźne moce, które na co dzień niestety bardzo utrudniały jej życie. Nie potrafiła nad nimi zapanować, zdecydowała się zatem opuścić swój rodzinny dom i zamieszkać w lodowym pałacu, daleko od swoich najbliższych..."
 
24.10 mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłe przedstawienie. Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne widowisko, które - pomimo zimowej scenerii - wlało w serca młodego odbiorcy dużo ciepła i radości - było okazją do świetnej zabawy. Najlepszą oceną były spontaniczne  reakcje dzieci: to siedziały w wielkim skupieniu, to znów głośno się śmiały. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Miło nam poinformować, że nasza drużyna z przedszkola zajęła I MIEJSCE!!! Zwycięstwo wywalczyli: Filip Włoka z tatą Damianem, Zosia Koźmińska z tatą Krzysztofem, Szymon Konieczny z mamą Kasią, Nadia Przybyła z mamą Magdą.

Gratulujemy! 

W turnieju brało udział 15 piekarskich przedszkoli. Każdy zawodnik musiał pokonać tor, w którym toczył piłkę slalomem, czołgał się, przechodził przez tunel lub hulahop, chodził jak rak z piłką, rzucał woreczki do kosza i wracał biegiem.