Znalezione obrazy dla zapytania swiatowy dzien misia 25

Światowy Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada.  To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie.

26 listopada w naszej szkole również obchodziliśmy ten cudowny dzień. W tym dniu wszyscy uczniowie z klas I-III przynieśli do szkoły pluszowe misie. Z tej okazji obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii tego święta oraz o najpopularniejszych misiach w Polsce. Następnie Pani Barbara Liwowska przeczytała nam fragment książki pt.: „Kubuś Puchatek”. Wysłuchaliśmy wierszy o misiach a na koniec obejrzeliśmy fragment filmu pt.: „Miś Paddington”. Dzień upłynął w miłej, sympatycznej i bardzo misiowej atmosferze. Dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom I-III!!!