26 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji tego dnia biblioteka szkolna zorganizowała dla wszystkich dzieci konkurs na największego i najmniejszego misia w szkole.

Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć przypomnienia najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych, były jednokolorowe i wielokolorowe. Dlatego też jeden z misiów nieplanowo został nagrodzony za swoje piękne kolory.Uczniowie chętnie chwalili się swoimi pluszowymi przyjaciółmi, również licznie wzięli udział w konkursie. Na konkurs swojego misia oddało 26 uczestników – 8 w kategorii największy miś, 18 w kategorii najmniejszy  miś. Wszystkie maskotki można było obejrzeć na wystawie (małe misie wisiały na gazetce bibliotecznej, wielkie misie siedziały na scenie na pierwszym piętrze). Oto wyniki:

w kategorii największy miś wygrała Paulina Gacka z klasy 5b

w kategorii najmniejszy miś wygrał Jan Niedziółka z klasy 1b

dodatkowo za najbardziej kolorowego misia w szkole nagrodę otrzymała Laura Gabler z klasy 1a

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie gratulujemy pluszowych misiów. Każdy uczestnik otrzymał dyplom przyjaciela misia za udział w konkursie, a zwycięzcy dodatkowo w nagrodę otrzymali zimową kolorowankę.