W naszej szkole została zorganizowana wystawa poświęcona „Żołnierzom Wyklętym”, którzy w walce o wolną Polskę złożyli najwyższą ofiarę, poświęcając za nią życie. Po zakończeniu II wojny światowej nie pogodzili się oni z nowym system komunistycznym, który narzucał obywatelom Polski niekorzystne rozwiązania antydemokratyczne.

Dzień 1 marca ustanowiono w 2011 roku Narodowym  Dniem  Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Na wystawie  zostały przedstawione sylwetki przywódców i znanych bojowników o wolną i demokratyczną Polskę. Można było zobaczyć zdjęcia i plakaty rtm. Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny, por. Henryka Borowy-Borowskiego, Stanisława Abramowskiego, ppłk. NSZ Stanisława Kasznicy i wielu innych „Żołnierzy Niezłomnych”. Ekspozycja została wzbogacona opisami  wydarzeń związanych z tym trudnym okresem dziejowym. Dodatkowym atutem wystawy był zminiaturyzowany „Ryngraf” ( replika ) należący do por. Franciszka Majewskiego. Podczas zwiedzania wystawy uczniowie mogli zapoznać się z publikacjami poświęconymi tematyce bohaterskiej walki żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Szczególne zainteresowanie wzbudził śpiewnik, w którym zostały zapisane teksty pieśni i piosenek „Żołnierzy Niezłomnych”. Uczniowie zaciekawili się zaprezentowanymi ekspozycjami i zapamiętali najważniejsze wydarzenia i opisy związane z historią „Żołnierzy Wyklętych”.