Okres Bożego Narodzenia to piękny czas, pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są przedstawienia ukazujące wydarzenia z Betlejem, zwane jasełkami. Tradycyjnie, jak co roku dla całej społeczności szkolnej uczniowie klas IV oraz zespół Jagódki pod okiem pani Jolanty Lubojańskiej-Kopydłowskiej i pani Joanny Wójcik-Słaboń przygotowali jasełka.

W tym roku przybrały one charakter pantomimy, czyli przedstawienia, w którym aktorzy nie używali głosu, tylko odgrywali całe akty używając ruchu, mowy ciała i gestów. Podczas występu przedstawione zostały sceny od wydarzeń w raju poprzez zwiastowanie, aż po narodzenie Jezusa, pokłon pasterzy i trzech króli. Dopełnieniem przedstawienia była muzyka wprowadzająca widza w poszczególne sceny biblijne. W trakcie przedstawienia nie zabrakło również tańca, kolęd i pastorałek śpiewanych przez Jagódki i uczennice klasy VII. Piękna scenografia wykonana przez p. Joannę Wójcik-Słaboń, p. Jolantę Lubojańską-Kopydłowską, p. Barbarę Liwowską i p. Klaudię Działach dała temu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Ponadto przed występem jasełkowym w każdej sali szkolnej odbyły się wigilie  Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, słodkiego poczęstunku, wręczania upominków oraz śpiewania kolęd. Był to bardzo uroczysty, świąteczny i miły dzień w naszej szkole.