W andrzejki jak co roku próbujemy trochę dla zabawy, a trochę serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają odrobinę nieznanego. Istnieje więc wtedy możliwość zapytać je za pośrednictwem wróżb o najbliższą przyszłość.

Wróżbom miłosnym zaś sprzyjał początek adwentu. Panny wróżyły zamążpójście w wigilię świętego Andrzeja, kawalerowie ożenek w przeddzień świętej Katarzyny. Jednakże katarzynki były mniej atrakcyjne od dziewczęcych andrzejek i z czasem uległy zapomnieniu. W tym roku również biblioteka szkolna przyłączyła się do organizacji andrzejkowych wróżb. Wszyscy chętni uczniowie mogli poznać imię przyszłego męża lub żony oraz dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości. Wystarczyło jedynie wybrać jedną z wielu wróżb:
- Wyrocznia Marrakeszu – afrykańska przepowiednia odpowie na nurtujące nas pytania i pomoże podjąć właściwą decyzję,
- Litera prawdy – należy wylosować literę i następnie odczytać znaczenie,
- Wróżba Izydy – to staroegipska wyrocznia. Aby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości, losujemy jedną z kart, na której znajduje się symbol i następnie należy odczytać jego znaczenie.
- Wróżenie na życzenie – aby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości, należy wylosować jedną z kart z numerami od 1 do 30 i odczytać przepowiednię.
Uczniowie i uczennice bardzo chętnie włączyli się do zabawy, każdy chciał skorzystać z jak największej ilości wróżb. Wszyscy świetnie się bawili. Wszystkim życzymy spełnienia samych dobrych wróżb.