„W przeszłość spoglondomy, naszych korzeni niy zatracomy”- taki tytuł nosi w tym roku projekt edukacji regionalnej. Postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę, spojrzeć w przeszłość, poznać zwyczaje i codzienne życie naszych przodków.

22 marca rozpoczęliśmy działania w ramach projektu. Z tej to okazji uczniowie spotkali się na apelu, aby zapoznać się z postacią Stanisława Hadyny oraz przypomnieć ważne informacje z życia Jerzego Wójcika. Szczególnie zwróciliśmy uwagę na postać założyciela Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", ponieważ rok 2019 został ogłoszony na Śląsku Rokiem Stanisława Hadyny.
Po apelu chętni uczniowie z klas V- VII mieli okazje uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Pani Teresa Ogłodek przekazała dzieciom tajniki malowania wstążek, które noszone są przez dziewczęta ubrane w odświętny strój śląski. Wśród uczniów znaleźli się prawdziwi artyści.