Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. 

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 28 stycznia. Na samym początku głos zabrała  Pani dyrektor Teresa Oleszko wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, złożyła również wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. Następnie uczniowie klasy VII i VI wraz z zespołem „Jagódki” pod czujnym okiem p. Jolanty Lubojańskiej-Kopydłowskiej, p. Joanny Wójcik-Słaboń i p. Barbary Liwowskiej jeszcze raz na cześć Babć i Dziadków zagrali Jasełka oraz zadedykowali piosenkę:
„Bo dobry Dziadek i dobra Babcia serce oddali by wnukom,
Bo dobry Dziadek i dobra Babcia są przyjaciółmi na długo”.
Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek,  podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.