TEMATYKA GRUDNIA

ŚWIĘTO GÓRNICZE BARBÓRKA

UCZYMY SIĘ POMAGAĆ INNYM

Przypomnienie i utrwalenie wiadomości na temat ciężkiej pracy górników, poznanie historii powstania węgla, uświadomienie dzieciom znaczenia surowców naturalnych, przybliżenie sylwetki św. Barbary – patronki górników, zabawy ruchowe na sali zabaw „Radosna Szkoła”, doskonalenie nauki czytania, pomoc w odrabianiu zadań domowych.

Powtórzenie wiadomości dotyczących sylwetki św. Mikołaja i jego działalności, zachęcanie dzieci do pomagania osobom starszym z najbliższego otoczenia, przybliżenie akcji „Świąteczna paczka”, wdrażanie do pomagania rodzicom i dziadkom w okresie przygotowań przedświątecznych, prace plastyczne dotyczące Mikołaja – technika dowolna, słuchanie nagrań z płyt oraz nauka piosenek o tematyce świątecznej.

ANIOŁY I ANIOŁKI – DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE

Czytanie wierszy i opowiadań o przyjaźni i miłości, rozmowy na temat tradycji Świat Bożego Narodzenia w naszych domach, wyrabianie w dzieciach umiejętności dzielenie się z innymi i niesienia pomocy potrzebującym, wykonanie prac plastycznych o tematyce świątecznej, wspólne dekorowanie świetlicy i choinki, wykonanie świątecznej gazetki, słuchanie piosenek o tematyce świątecznej, wspólne kolędowanie, rozwijanie umiejętności skupienia uwagi, pomoc w odrabianiu zadań domowych, doskonalenie motoryki małej.