W klimacie pełnym radości dzieci z grupy Misie wprowadziły przedszkolaków w świąteczny nastrój zapraszając nas na "Poranek Wilkanocny". Dziekujemy wszystkim aktorom za barwny i rozśpiewany występ. Po tak wspaniałym wprowadzeniu zasiedliśmu do poczęstunku wielkanocnego.

1 czerwca Dzień Dziecka dlatego nasze zajęcia też były inne po śniadaniu malowalismy kreda, chodnik stał się barwny, potem trochę odpoczelismy i bawiliśmy się w "berka". Zmęczeni wróciliśmy do przedszkola, a tam czekał  słodki poczęstunek. Mam nadzieję, że po powrocie do domu też czekało was wiele atrakcji.

9 czerwca wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym prze Bibliotekę Miejska w Dąbrówce Wielkiej. Temat to "Jak dużo wiem o smerfach?".

I miejsce zdobyła Dominika,

II miejsce zdobyła Lena,

III miejsce zdobył Przemek,

IV miejsce Konrad,

V miejsce Emilka.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe, a cała grupa piękne piłki. Były też pyszne cukierki. Bawiliśmy się super za co dziękujemy Pani bibliotekarce.

14 czerwca byliśmy w ZOO. Punktualnie o 9 przekroczylismy bramę, udaliśmy się z sympatyczną Panią Daria do "Mini ZOO", tam odbyła się lekcja dydaktyczna na temat: "Życie zwierząt w wiejskiej zagrodzie". Zabraliśmy ze sobą marchewki, a to przysmaki wiejskich zwierzątek. Pani Daria pokazała nam jak bezpiecznie możemy karmić. Na koniec odwiedzin wydoiliśmy krowie może nie prawdziwą, ale było fantastycznie. Gdy nakarmiliśmy zwierzeta sami trochę zgłodnieliśmy, w pieknych altankach mogliśmy wyciągnąć swoje smakołyki. Gdy napełniliśmy nasze brzuszki wyruszyliśmy w dalszą drogę. W końcu doszliśmy do bramy. Dojedliśmy to co jeszcze zostało w plecakach i ruszyliśmy do autokaru. Wróciliśmy do przedszkola trochę zmęczeni, ale długo jeszcze będziemy wspominać tą wycieczkę.

22 maja obchodziliśmy w naszej grupie Święto Rodziny, przygotowaliśmy wiersze, piosenki oraz tańce. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Mamy nadzieje, że nasz występ dał rodzicom wiele radości i powodu do dumy z swoich pociech, a nasze skromne podarunki będą pamiątką na dalsze lata.

W związku z zbliżającym się Dniem Dziecka 31 maja byliśmy w Centrum Kultury Chorzowie na musicalu "Dzwonnik z Notre Dame". Przedstawienie było bardzo ciekawe i przyniosło nam wiele radości. Wróciliśmy do przedszkola trochę zmęczeni  podróżą, ale było wart.

Dzień Kobiet w Pszczółkach

Jajka z niespodzianką przyniosły naszym dziewczynom wiele radości, a i my chłopcy dostaliśmy "co nieco" słodkiego.

Dzień Kobiet - serdeczne podziękowania za słodkości dla p. Patrycji i p. Kasi z Rady Rodziców oraz przepiękne laurki od dzieci - bardzo to miła niespodzianka - Katarzyna Szwarc.

Dziś odwiedziły nas panie z Domu Kultury - rozmawialiśmy o oznakach wiosny, bocianach. I robiliśmy bociany, więc zrobiło się bardzo wiosennie.

31 marca Dominika Gajdzik i Miłosz Wójcik wzięli udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie "Na śląską nutę". Konkurs odbył się w Przedszkolu nr 17 w Piekarach Śląskich. Zdobyli wyróżnienie, statuetka Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie była dla nas ogromnym sukcesem, a z nagród indywidualnych bardzo się cieszyli uczestnicy. Gratulujemy!

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu: "Dzieciństwo bez próchnicy". Działania Edukacyjne realizowane są w przedszkolu w formie zajęć dydaktycznych, które są połączone z praktycznym myciem zębów. Do współpracy zapraszamy również Rodziców, gdyż projekt realizowany jest dwutorowo. Każdego Rodzica  wyposażamy w książeczkę informacyjną wraz z kalendarzem wizyt u stomatologa od 1 do 6 roku życia oraz wskazówkami jak realizować cele i założenia projektu. Każdy przedszkolak otrzymuje zestaw pasta+szczoteczka, który zabiera do domu aby kontynuować projekt wraz z rodzicami. Zachęcamy Rodziców do pełnego zaangażowania się w realizację projektu - wszystko z myślą o najukochańszych dzieciach.

Ale czerwono i wesoło. 14 luty - walentynki nie zapomnieliśmy właśnie zrobiliśmy upominki dla najbliższych. Dla wszystkich buziaki.

W dniu 22 lutego grupa "Pszczółek" wraz dziećmi z klasy I i II odwiedziła Teatr Nowy w Zabrzu, aby obejrzeć przedstawienie pt. "PLASTUŚ". Dzieci były zachwycone spektaklem, ale duże wrażenie zrobił także na nich sam budynek teatru i jego wnętrza.

Na nasze Jasełka zaprosiliśmy tez Babcie i Dziadków. Okazja była podwójna - czas świątecznych spotkań i kolędowania oraz zbliżające się Święto Seniorów. Dzieci po raz kolejny z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały przygotowane przedstawienie świąteczne, a Babciom i Dziadkom mamy nadzieję, że się podobało. Po Jasełkach dzieci wręczyły swoim kochanym Seniorom przygotowane własnoręcznie upominki i laurki, a na zakończenie spotkania zaprosiliśmy wszystkich na wspólny poczęstunek. Serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w pracę Rady Rodziców - P. Kasi Nowak, p. Patrycji Wójcik, p. Bronisławie Wieczorek, które  przygotowały poczęstunek dla wszystkich Gości oraz osobom, które również zaangażowały się i dostarczyły ciasta, babeczki oraz własnoręcznie upieczone ciasteczka  - P. Agnieszka Goj, p.Monika Jeleń, p. Anna Wójcik, P. Magda Nizler, państwo Gajdzik - Serdecznie dziękuję :) Katarzyna Szwarc

Zajęcia z  Panią Bibliotekarką. Tym razem p. Tatiana zaproponowala dzieciom wykonanie maseczek karnawałowych, "Pszczółki" były bardzo zadowolone. Dziękujemy :)

Zima - taka mroźna i śnieżna daje dzieciom dużo radości.

Czas, kalendarz, pory roku, dni tygodnia - styczeń to pierwszy miesiąc nowego roku, utrwalamy sobie znajomość pór roku, miesięcy, dni tygodnia w kolejności, wiemy, że wszystko toczy się dookoła i ciągle powtarza... Dzieci znają miesiąc swoich urodzin.

Zabawy na śniegu - korzystając z słonecznej, śnieżnej pogody wybraliśmy się na tereny KS Orkan. Tam było mnóstwo wesołej zabawy i śmiechu oraz zabaw na śniegu. Gdy okazało się, że wszyscy są już zmęczeni poszliśmy do świetlicy klubu na ciepłą herbatę i coś słodkiego. Potem jeszcze chwila zabawy i przyszedł czas na powrót do przedszkola.  To był miły dzień :)