Kontynuujemy rozmowy o jesieni - tym razem skupiliśmy się na leśnych śpiochach i zwierzętach, które potrafią przetrwać zimę bez hibernacji. Poznaliśmy też ważne zagadnienia matematyczne - dodawanie w zakresie 5 oraz porównywanie liczebności zbiorów. Gościliśmy panią Anię z Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach oraz panią Ewelinę z biblioteki szkolnej na zajęciach o darach jesieni. Zamieniliśmy się prawdziwych malarzy i stworzyliśmy obrazy inspirowane dziełem Vincenta van Gogha „ Aleja topolowa jesienią”

Kosmiczny tydzień w grupie BIEDRONEK - utrwaliliśmy wiedzę na temat planet Układu Słonecznego oraz innych obiektów występujących w przestrzeni kosmicznej, próbowaliśmy zrozumieć zjawisko grawitacji, zakładając obciążenie na nogi. Poznaliśmy też kolejne matematyczne pojęcie - odejmowanie.

W świecie teatru...

W czwartek rozpoczęliśmy współpracę z uczennicami Szkolnego Koła Wolontariatu, które wraz z ich opiekunką p. Magdą Suchowierzch zaproponowały nam zajęcia o koguciku. Najpierw wysłuchaliśmy opowieści czytanej przez starsze koleżanki, potem odbyła się ciekawa rozmowa. Spotkanie zakończyliśmy wspólnie tworząc pracę plastyczną.