21.04 odbyła się wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie, na którą pojechała grupa Krasnali i Pszczółek. Najpierw byliśmy w szkole, siedzieliśmy w ławkach z minionej epoki, widzieliśmy wyposażenie ucznia w tamtych czasach. Potem obejrzeliśmy bajkę o wartości chleba. Mogliśmy zobaczyć przeróżne eksponaty związane z historią chleba: znajdują się tam zbiory maszyn, urządzeń, naczyń, zdjęć, pocztówek i wiele innych.

Przechowywane są tam również tzw. pieniądze chlebowe, które w czasach kryzysu pozwalały wyłącznie na jego zakup. Zwiedzający mogą nie tylko obejrzeć ekspozycję, ale również własnoręcznie uformować i upiec pieczywo. To właśnie było główną atrakcją naszej wycieczki. Pełni wrażeń, z pełnymi brzuszkami wróciliśmy do przedszkola.